مدیر نهالستان مهندس فردین وکیلی : 09142186866 - 09353978618

 
مدیر نهالستان مهندس فردین وکیلی :

09142186866-09353978618

تصویر نهالستان گردو
نهال انگور بلک کارنت

نهال انگور بلک کارنت

نهال انگور بلک کارنت چیست

آیا توت سیاه انگور است؟ انگور فرنگی چه تفاوتی با انگور سیاه دارد؟

بسیاری از مردم دوست دارند در تابستان انگور بخورند. انگور فرنگی چه تفاوتی با انگور سیاه دارد؟ یک نوع کشمش توت سیاه در بازار وجود دارد ، بنابراین برخی از مردم تصور می کنند که انگور سیاه و انگور یک چیز است ، بنابراین تفاوت انگور سیاه با انگور چیست؟

نهال انگور

تفاوت انگور سیاه و انگور

 توزیع متفاوت نام علمی دانه سیاه توت سیاه همچنین به عنوان توت سیاه ، میوه لوبیا سیاه ، آلو ارغوانی ، عقرب ، درختچه کوچک ، میوه بالغ آن توت سیاه کوچک است که به طور گسترده در نیمکره شمالی توزیع شده است .

 

 

نهال انگور 1

اندازه های مختلف

انگور سیاه بسیار کوچکتر از انگور است. میوه واحد انگور سیاه حدود 2G است ، در حالی که میوه واحد انگور حدود 8-10 گرم است. پوست انگور سیاه تیره و زیبا ، بدون یخ زدگی میوه است ، در حالی که پوست انگور سیاه و سفید آبی است ، مانند رنگ روشن ، و یک لایه از یخ زدگی میوه سفید در سطح آن دیده می شود. نه تنها این ، انگور سیاه پس از چیدن ، بدون خوشه ، تک میوه است ، اما انگورها عموماً بصورت خوشه ای به فروش می رسند .

علاوه بر این ، از نظر اندازه دانه ، دانه های توت سیاه بسیار کوچک هستند و پس از خشک شدن نمی توانند آنها را چشید. دانه های انگور نسبتاً بزرگ هستند ، که به وضوح می توانم آنها را احساس کنم .

 

طعم متفاوت

انگور سیاه بسیار ترش است. طعم خاصی دارد. مردم عادت ندارند. گوشت انگور سیاه ، سخت و ترد است. طعم شیرین و طعم خوبی دارد. (این مقاله به طور انحصاری توسط WYH ، ویرایشگر sihai.com گردآوری شده است .

عادات رشد

توت سیاه دوستدار نور است و در برابر سرما مقاوم است. می توان آن را با بذر ، قلمه یا نوار تکثیر کرد. پرورش و مدیریت آن آسان است. ارزش اقتصادی بالایی دارد و برای توسعه در مناطق سردسیر شمال چین مناسب است. در Heilongjiang ، Liaoning ، مغولستان داخلی و استانهای دیگر ، تعداد زیادی از معرفی و کشت. میوه سرشار از ویتامین ها ، قندها و اسیدهای آلی است ، به ویژه ویتامین C ، که عمدتا برای تهیه مربا ، شراب و نوشیدنی استفاده می شود.

انگور می تواند در انواع خاک مانند ساحل رودخانه ، زمین قلیایی شور ، دامنه تپه و غیره رشد کند ، اما شرایط مختلف خاک تأثیرات متفاوتی بر رشد و نتایج انگور دارد. (این مقاله به طور انحصاری توسط WYH گردآوری شده است ،

تمام خواص و فایده میوه ، غوره و برگ انگور برای سلامتی ، زیبایی و درمان

انگور به عنوان ” ملکه میوه ها ” مشهور است و به سه نوع براساس رنگ قرمز، سبز، و سیاه آبی طبقه بندی می شود. این میوه لذیذ نه تنها مزه خوبی دارد بلکه بسیار مفید و حاوی ویتامین ث،است انگور شکر ساده ای است که انرژی فوری و آنتی اکسیدان ها را فراهم می کنند که ضد التهاب هستند.

خواص انگور

ترکیبات شیمیایی انگور:

برگ مو حاوی ساکارز ، لوولز Levulose ، اینوزیت Inosite ، مواد نشاسته ای و تعدادی اسیدهای آلی است.

غوره دارای اسیدهای آلی مانند اسید مالیک ، اسید فرمیک ، اسید سوکسینیک Succinique Acid ، اسید اگزالیک ، اسید گلوکولیک Glucolique Acid و قند می باشد.

دم خوشه انگور دارای تانن ، مواد رزینی ، تارتارات پتاسیم و اسید های آلی است.

ترکیبات موجود در انگور رسیده

 • فسفر 0/4 میلی گرم
 • آهن 0/4 میلی گرم
 • آب 75 گرم
 • پروتئین 1/3 گرم
 • سدیم 3 میلی گرم
 • پتاسیم 175 میلی گرم
 • مواد قندی 20 گرم
 • کلسیم 12 میلی گرم
 • ویتامین آ 100 گرم
 • ویتامین ب 2 0/03 میلی گرم
 • ویتامین ب 1 0/05 میلی گرم
 • ویتامین ب 3 0/3 میلی گرم
 • ویتامین ث 4 میلی گرم

ترکیبات موجود در پوست انگور

دارای تانن ، تارتارات پتاسیم ، اسید های آزاد و مواد معدنی می باشد.

ترکیبات موجود در هسته انگور

در هسته انگور مقداری روغن و تانن موجود است . روغن هسته انگور Grape seed oil برنگ زرد مایل به سبز است که این روغن فاقد بو و دارای طعمی مطبوع می باشد . روغن هسته دارای تری گلیسیرید ، اسید اولئیک ، اسید پالمتیک ، اسید لینولئیک ، اسید استئاریک و اسید آراشیک می باشد.

فواید انگور و خواص این میوه برای زیبایی و جوانی پوست

انگور، اکسیری برای پوست است مصرف منظم و کاربرد انگور می تواند پوست نرمی به ما بدهد پس سعی کنید از آن استفاده کنید البته با روش های صحیح و مناسب که در این بخش از سلامت نهالستان گردو به آنها پرداخته شده است.

محافظت در برابر آفتاب سوختگی از خواص انگور:

گاهی اوقات، نور خورشید آنقدر شدید است که حتی اگر از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، دچار آفتاب سوختگی می شوید. نگران نباشید طبیعت برای همه مشکلات راه حل دارد. انگور، یک درمان خانگی عالی برای آفتاب سوختگی است. می توانید انگور را به آرامی له و روی موضع بمالید 30 دقیقه بعد با آب سرد بشویید .

انگور برای جلوگیری از سالخوردگی و پیری زودرس :

انگور پوست را شفاف و از پیری پوست جلوگیری می کند به جای استفاده از محصولات شیمیایی از انگور استفاده کنید آنها آنتی اکسیدان های عالی هستند.

باید انگور را له و به طور دورانی روی صورت بمالید پس از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.

انعطاف پذیری پوست از خواص انگور :

برای اینکه پوست نرم و منعطفی داشته باشیم به وسایلی مانند محصولات نوزاد یا لوازم آرایشی متوسل می شویم. اما آیا می دانستید که انگور عامل بسیار خوبی هستند که می توانند پوست را نرم کنند ؟اگر انگور را در رژیم غذایی خود بگنجانید هرگز مجبور نیستید از این محصولات استفاده کنید.

آن را به آرامی روی صورت بمالید و با آب سرد بشویید.

انگور برای مبارزه با رنگ ناجور پوست :

بسیاری از ما برنزه کردن ناجور را تجربه کرده ایم با چهره ای که تکه تکه و بی رنگ به نظر می رسند. اما خوشبختانه انگور سبز در درمان رنگ ناجور پوست بسیار موثر هستند.

برای این منظور می توانید آب و یا خمیر تازه فشرده را روی پوست بمالید و اجازه دهید خشک شود آن را با آب سرد بشویید.

کمک انگور به روشن کردن اسکارها :

دوره نوجوانی مرحله ای است که روی پوست بسیاری افراد آکنه می زند . با این حال، همچنان که بزرگ می شویم، به نظر می رسد که به تدریج ناپدید می شوند. اما جای زخم ها هرگز نمی روند. اما نگران نباشید، انگور می تواند کمک کند جای زخم ناشی از آکنه را کاهش دهید.

تمام مواد (انگور سبز ، زاج ، نمک ) را مخلوط کرده و آن ها را در یک فویل بپیچید . سپس آن ها را یک ربع در فر بگذارید و عصاره این انگور را روی صورت بمالید و 15 دقیقه بعد با آب گرم بشویید.

خواص انگور برای مو

انگور برای درمان ریزش مو:

قبلا می دانستیم انگور سبز برای درمان مشکلات پوستی عالی است. اما آیا می دانستید انگور سیاه می تواند برای مو ها شگفت انگیز باشد ؟ انگور سیاه می تواند موها را براق و قوی سازد.دیدن دسته ای از مو هنگام شانه زدن برای افراد ترسناک است. برای متوقف کردن ریزش مو از انگور استفاده کنید بسیار مفید است.انگور را له و به موها بمالید اجازه دهید قبل از شستن مدتی بماند.

درخشش مو های مرده از خواص انگور:

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، موها را خشک و شکننده می کند ؟ آیا موهای مشکی رنگ طبیعی خود را از دست می دهند ؟ اگر اینطور است، زمان آن است که از درمان انگور برای موها استفاده کنید به همین منظورانگور سیاه را بکوبید و کنار بگذارید ؛ با آرد نخود و شنبلیله خمیری درست و روی مو ها بمالید بعد از 15 دقیقه با آب بشویید.

فواید-انگور-برای-مو

انگور برای پرپشت شدن مو :

دانه های انگور برای پر پشت شدن مو استفاده می شود. پس چرا این راه حل آسان را امتحان نمی کنید تاموهای ضخیم و زیبایی داشته باشید ؟

دانه انگور، شنبلیله فلفل را تا زمانی که پودر شوند بکوبید ؛ این پودر را به روغن ولرم اضافه کرده و آن را 10 دقیقه روی پوست سر ماساژ دهید سپس آن را بشویید و دو بار در هفته از این ماسک استفاده کنید .

انگور برای مبارزه با شوره سر :

انگور سیاه می تواند از خارش و شوره سر جلوگیری کند. برای تسکین فوری از پوست سر خشک، انگور سیاه را خمیر کرده و روی موها بمالید. بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. از نتایج آن شگفت زده خواهید شد.

درمان میگرن با آب انگور :

آب انگور گرفته شده داروی خانگی قدیمی برای میگرن است. بنابراین، دفعه بعد که سر درد گرفتید یک لیوان آب تازه انگور مصرف کنید. این کار شما را از دردهای طاقت فرسا معاف می کند. خوردن آب آن در اوایل صبح بدون اضافه کردن آب و یا هر نوع شیرین کننده بهترین نتیجه را خواهد داشت.

درمان-میگرن-با-آب-انگور

درمان بیماری آلزایمر از خواص انگور است:

انگور در افزایش سلامت مغز و به تاخیر انداختن بیماری های عصبی مانند آلزایمر مفید هستند. بنابراین، مصرف انگور به طور مرتب می تواند فرد را در مقابل اختلالات مغزی محافظت کند.

انگور برای جلوگیری از سو هاضمه :

نفخ و سوزش معده را می توان با مصرف یک لیوان آب انگور درمان کرد. این هم چنین می تواند از سو هاضمه جلوگیری کند.

انگور برای مبارزه با سرطان سینه:

مطالعه اخیر نشان می دهد آب انگور به جلوگیری از سرطان پستان کمک می کند. بنابراین، اگر می خواهید از خود در برابر بیماری های کشنده محافظت کنید، مطمئن شوید هر روز یک لیوان آب خوش مزه بخورید

انگور برای جلوگیری از انحطاط چشم :

چشم ها آینه روح هستند بنابراین، باید دقت بیشتری در حفاظت از آنها داشته باشیم ، اینطور نیست ؟ خوردن انگور را شروع کنید تا از این اندام حسی محافظت کنید.

انگور برای مبارزه با دیابت :

آیا شکر دوست دارید اما از خطر دیابت می ترسید ؟ انگور گزینه بسیار خوبی است. آن ها در پیش گیری از دیابت مفید هستند.

انگور برای کاهش کلسترول خون:

مصرف منظم انگور می تواند به تنظیم سطح کلسترول خون کمک کند. بنابراین به جای انتخاب بدون فکر محصولاتی که ادعا می کنند سطوح کلسترول را کنترل می کنند، از انگور در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

درمان اختلالات کلیوی با انگور:

انگور به کاهش بیماری های کلیوی، از جمله سنگ و مشکلات دیگر مربوط به این اندام کمک می کند.

درمان آسم از خواص انگور :

بادهای موسمی و پاییز دشوارترین فصل برای بیماران آسمی به دلیل بادهای شدید و آلرژی های غذایی هستند. انگور ارزش درمانی عالی برای آسم دارد. سعی کنید در این فصل آن را مصرف کنید و تفاوت را ببینید.

کمک انگور به مبارزه با فلج اطفال و تب خال:

انگور هم چنین به بهبود سریع عفونت های ویروسی مثل فلج اطفال و تب خال کمک می کند. کودکانی که انگور را مصرف می کنند به طور منظم شانس کمتری نسبت به مبتلا شدن به فلج اطفال دارند.

درمان یبوست یکی از خواص انگور:

یبوست حس دردناکی است اما برای درمان آن می توانید سالاد میوه بخورید . انگور در درمان یبوست بسیار موثر هستند.

خواص و فواید هسته انگور

هسته انگور قابض است و برطرف کننده اسهال

خوردن هسته انگور ترشح ادرار و اسپرم را کم می کند.

**هسته انگور برای آنهایی که مثانه و کلیه ضعیف دارند مضر است.

خواص و فواید غوره انگور

غوره از نظر طب قدیم ایران سردو قابض است و در درمان ورم مخاط دهان و نرمی لثه ها موثر است.

آب غوره برای درمان چاقی مفرط مفید است پس افرادی که قصد کاهش وزن دارند با مشورت پزشک می توانند مصرف کنند.

بیماری اسکوربوت که بعلت کمی ویتامین C در بدن می باشد با آب غوره درمان می شود.

در دفع زردی موثر است و ترشی آن نیز معالجه رماتیسم و سیاتیک است.

خوردن آب غوره بلوغ دختران را جلو می اندازد و قاعده را باز می کند.

آبغوره حرارت و صفرای بدن را دفع می کند و روده ها را ضد عفونی می کند و تقویت کننده کبد است.

برای دفع کرم و روده و تقویت معده باید بمدت پنج روز آش آب غوره همراه با زیره سیاه مصرف کنید البته در اینمدت باید از خوردن غذاهای سنگین اجتناب نمائید.

آب غوره درمان کننده پا درد و کمر درد می باشد ؛ برای معالجه میتوان بمدت ده روز آش آب غوره مصرف نمود ، فراموش نکنید از خوردن غذاهای سنگین در این مدت باید خودداری کرد.

غوره برای افراد مبتلا به چربی خون بسیار مفید بوده و ضد عفونی کننده بدن نیز هست سعی کنید غوره خالی را نخورید چون روی معده اثر سوء می گذارد.

** خانم های باردار از خوردن غوره زیاد خودداری کنند، چون غوره مدر است و امکان دارد موجب سقط جنین شود.

انتخاب و نگه داری انگور:

انتخاب و خرید انگور خوب باکیفیت

کیفیت یک محصول در صورتی مهم است که بتوانید بیش ترین مزیت را ازآن بگیرید. همیشه میوه هایی را انتخاب کنید که چاق، سالم، خوش رنگ و محکم به ساقه متصل باشند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه می خواهید انگور تازه بخرید، این است که خوشه را بگیرید و تکان دهید. اگر انگور از ساقه جدا شود به این معنی است که آن ها مدتی طولانی انبار شده اند و نباید خورده شوند.

خوشه های سبز یا سفید شیرین ترین هستند اگر رنگ زرد و رنگ های کهربایی داشته باشند در حالی که خوشه های قرمز باید بدون رنگ سبز باشند. گاهی اوقات انگور یک روکش سفید روی سطح خود دارد. این روکش، یک ماده طبیعی بی ضرر است که در برابر از دست دادن رطوبت، قارچ، و پوسیدگی حفاظت می کند.

نگه داری میوه انگور

از خرید انگورها با پوست نرم و یا قهوه ای دوری کنید زیرا نشانه فریز و خشکی آن است . انگورهای نشسته را در پلاستیک یا ظروف در بسته نگه دارید و در یخچال بگذارید انگور یک هفته می ماند اما کیفیتش را از دست می دهد.

انگور، مانند میوه های دیگر، می تواند تازه یا منجمد مصرف شود. آن ها باید 30 دقیقه قبل از خوردن غذا از یخچال خارج شوند تا آن ها به دمای ایده آل حدود 60 درجه برسند.

علاوه بر تنقلات، انگور نیز می تواند بخشی از وعده های شما را تشکیل دهد. اضافه کردن انگور یخ زده به پاستا، مرغ، سیب زمینی شیرین، یا ماهی که می تواند در کنار نان را امتحان کنید.

انگور، به همراه پنیر، پیاز شیرین بریده شده و آویشن تازه را می توان با یک تکه نان استفاده کرد.

پانچ انگور مقوی و خوشمزه

مواد لازم برای پانچ انگو :

 • پره های گریپ فروت یا پوره هلو :یک لیوان
 • آب لیمو :2 قاشق سو پ خوری
 • آب انگور :4 لیوان
 • آب گریپ فروت :یک لیوان
 • آب گازدار (سودا)خنک  :2 لیوان

طرز تهیه پانچ انگور :

داخل ظرفی آب گریپ فروت ، آب انگور و آب لیمو را با هم مخلوط کرده و بگذارید داخل جایخی تا زودتر خنک شود.

بعد به مخلوط نوشیدنی سرد شده آب گازدار و پوره هلو یا گریپ فروت را اضافه کنید و خوب هم بزنید.نوشیدنی شما آمادست و تا قبل از گرم شدن آن را سرو کنید.

مشتریان عزیز جهت خرید این رقم نهال میتوانید از قسمت فروشگاه نهالستان گردو مهندس فردین وکیلی  خرید کنید ویا از طریق شماره های پایین صفحه با ما در تماس باشید.

سایت های دیگر ما :

https://taknahal.com

https://nahalestanalzahra.ir

https://knovin.ir

https://jayakala.ir

https://betersite.ir

امیدوارم مقاله ما مفید بوده و کاربران عزیز از خواندن آن لذت برده باشید . لطفا هر گونه نظر و پیشنهادی در تکمیل کردن این مقاله و یا مقاله های دیگر سایت دارید در قسمت نظر سنجی ما را در جریان بگذارید . با تشکر مدیریت سایت مهندس وکیلی

 

دیدگاهتان را بنویسید

تحویل اکسپرس

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

7 روز ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن کالا

هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
شماره تماس : 09353978618
09142186866

فروشگاه اینترنتی نهالستان گردو مهندس فردین وکیلی

شهرستان میاندوآب یکی از شهرهایی هست که میتوان به آن نام دشت گذاشت دشتی که پراز آب و خاک مناسب حاصلخیز جهت نهال کاری می باشد . بخاطر همین میاندوآب به قطب نهال تبدیل شده است. متاسفانه یک عده ازاین موقعیت سو استفاده کرده با نام میاندوآبی بودن نهال های بدرد نخور به هموطنان عزیز می فرستند بخاطر همین نهالستان گردو که بزرگترین نهالستان شهرستان میاندوآب می باشد با همکاری نهالستان تک نهال و نهالستان الزهرا برای راحتی و رفاه مردم عزیز ایران سایتی تاسیس کردیم ودر آن اکثر نهال ها را همراه با مقاله های نهال گذاشتیم و قسمت فروشگاهی را طراحی کردیم تا مشتریان عزیز راحت خرید خود را بدون واسطه و با قیمت مناسب خریداری کنند. ما سالهاست که به فروشنده ها نهال میدادیم متاسفانه بعضی از آنها نهال را به قیمت چندین برابر به دست مشتری می رساندند ولی با این سایت ما دیگر با مشتری بصورت مستقیم در ارتباط خواهیم بود. فلذا از مشتریان عزیز خواهشمندیم موقع خرید نهال حتما با ما از طریق شماره های ثبت شده در سایت تماس حاصل فرمایند تا اگر بدلیل نواسانات قیمت نهالی ارزان یا گران شده باشد مشتری را درجریان بذاریم نهالستان ما مجوز های لازم را از جهاد کشاورزی و همچنین نماد اعتماد را از وزارت صنعت معدن دریافت کرده پس اگر محصول ارسالی ما به هردلیل دارای مشکل یا ایرادی باشد با برعهده گرفتن تمام خسارات  ازجمله هزینه نهال و هزینه پستی سعی خواهیم کرد جبران کنیم . اگر مشتری عزیزی نحوه کاشت نهال را بلد نباشد و آنطور که باید نهال را بکارد , نکاشته باشد و نهال بعداز یک سال خراب شود این از عهده نهالستان خارج می باشد و هیچ ضرر زیانی را برعهده نخواهیم گرفت .

باتشکر مهندس فردین وکیلی

طراح سایت مهدس بهاری09104162520

سبد خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.